Mgr. Michaela Kuchynka, Ph.D.

Kancelář: C14/329 (Kamenice 735/5)

Tel.: +420549494881

e-mail: 358018@mail.muni.cz

Pozice: Odborná asistentka

Michaela Kuchynka Michaela Kuchynka

Na Ústavu analytické chemie Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity působím od roku 2010, kde jsem také úspěšně obhájila svou bakalářskou práci Analýza vín pomocí ICP-MS(2012), diplomovou práci Analýza biologických tkání metodou laserové ablace s ICP-MS spektrometrií(2015) a práci dizertačníVyužití zobrazování prvků v bioaplikacích (2019).

V současné době se zabývám zobrazením biologických tkání (např. nádory, orgány, tromby) pomocí metody LA-ICP-MS s výzkumným zaměřením na:

• vývoj metod ke stanovení biomolekul v tkáních pomocí LA-ICP-MS
  • studium průchodu nanočástic na bázi olova (simulující znečištění ovzduší) do tkání (plíce, játra, ledviny, mozek) a jejich distribuci v nich
  • kvantifikaci nitromozkových krvácenin pomocí biodegrabilních jodových nanočástic
  • studium účinnosti protinádorových léčiv

Publikace

Počet publikací: 16